Současnost

  

V současné době je obec Pomezí nad Ohří klidnou lokalitou, kterou ročně navštíví bezpočet lidí, přijíždějících sem k přehradě za rekreací a odpočinkem a stálý zájem o výstavbu chat a rodinných domů ukazuje, že tady v Pomezí je dobře. Život občanů je naplňován řadou kulturních a sportovních akcí. Obec se také snaží o udržování pořádku a zlepšování životního prostředí. Bylo vybudováno v další části obce veřejné osvětlení, nové autobusové zastávky. Do majetku obce byl převzat kostel svatého Jakuba Většího v Pomezí nad Ohří a postupně se provádí jeho rekonstrukce. Rozvinula se velmi dobrá přeshraniční spolupráce s obcí Schirnding. 

Obec je členem dobrovolného svazku obcí Mikroregion Chebsko.

Dne 13.května 2006 byla otevřena nová cyklostezka vedoucí přes hranice z Německa přes Pomezí nad Ohří do Chebu

Obcí vedou dvě přeshraniční cyklostezky - Cheb (ČR) – Waldsassen (SRN) a Pomezí nad Ohří (ČR) – Rathsamerweg (Schirnding (SRN)). Stezka byla pojmenována podle slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna, zavražděného roku 1634 v Chebu. Valdštejnova cyklotrasa je zhruba 75 km dlouhý okruh, který začíná v Chebu a vede do německého Waldsassen, Mitterteich a Marktredwitz. Na Valdštejnské trase se dostanete do míst, která byla po desítky let přístupná jenom pohraničníkům. Druhá cyklostezka prochází oblastí Rathsam, která je součástí Chráněné krajinné oblasti. V současné době je zde vybudovaný nový průtah obcí, jehož součástí je i cyklostezka (budoucí EUROVELO 4)

   

  

 

Okolí láká také i ke krásným procházkám. Jedna z turistických stezek vás z Pomezí, přes Hraničnou dovede až Zelené Hoře a obnovené rozhledně odkud je krásný výhled na okolí. Další výlet můžete podniknout i k „Vlaštovčímu mlýnu“, odkud můžete dál pokračovat podél hranice s Bavorskem až na Svatý Kříž a dále na Dyleň.

V obci se nachází i 2 hrázděnky – typické stavby pro tuto oblast.

Nedaleko, severně od obce, v blízkosti železničního můstku, se nachází jeden ze čtyř smírčích křížů, které se nacházejí v blízkém okolí a jsou opředeny pověstmi. Jejich vysoký výskyt je v příhraničních oblastech. Smírčí kříže sloužili jako památka na násilnou nebo nešťastnou smrt, jako součást trestu a smíření se s Bohem i lidmi, jako hraniční znamení, symbol.

Občerstvení nabízí místní restaurace „U Přístavu“ s malou ubytovací kapacitou nebo pivnice „U Edy“.

Milovníci náročnější zábavy najdou vyžití v Casinu Admiral s kompletními službami.

Dopravní obslužnost v obci je nadstandardní – dobře fungující městská hromadní doprava. Pro cestování po obou stranách hranice byla vybudována i vlaková zastávka.